Skogkattmesterskapet 2006

Resultatene fra skogkattmesterskapet som bli avholdt på Strømme Storsenter 27 mai.

I alle klasser er det tatt både BIS og BOX. Alle BIS-tagerne vil så gå videre til et eget panel uavhengig alder, kjønn og kastrert/ukastrert og den som der får mest flest stemmer blir skogkattmester.

Skogkattmester 2006
06smchrista_03
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg

Skogens Prins 2006
07smcecsno3
Cæsar av Borgund(N) NFO n 09 23
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Inger Lise Refsnes

Skogens prinsesse 2006
06smFrida showdown
S*Millenniums Showdown NFO g 03 22
Eier Hanne Vogsted og Oppdretter Helena Kivimæki

Klasse 1 Voksen

BEST IN SHOW
06smfodnaheiasnoomi
EC (N)Fodnaheias Noomi JW NFO n 09 23
Eier og oppdretter Linda Reiersen

BOX
06smmedusa
DK*Starkads medusa NFO n 09 23
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn

Klasse 2 kastrat

BEST IN SHOW
06sm050529_skogkattmster2005
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg

BOX
06smcrissuspolyfemus
IC/IP (N)Chrissus Polyfemos NFO n 09 23
Eier Hanne Vogsted og oppdretter Suzanne Bjørkeryd

Klasse 3 Ungdyr 6-10 måneder

BEST IN SHOW
06smgodiavborgund
Godi av Bogrund(N) NFO d 09 23
Eier Ella Scieszka og oppdretter Inger Lise Refsnes

BOX
06smstenhamraCissi2
S*Stenhamras Cissi NFO n 22
Eier Nina Pedersen og oppdretter Anna Lena Lindell

Klasse 4 kattunge 3-6 måneder

BEST IN SHOW
06smbytangensasgeir
(N)Bytangens Asgeir NFO d 09 24
Eier og oppdretter Anette Kure

BOX
06smJanis Joplinavbjornsletta
Janis Joplin av Bjørnsletta(N) NFO n 22
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien

Klasse 5 Senior 7-10 år

BEST IN SHOW!
06smchrista_03
WW’04 SW’04 EP EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg

BOX

Klasse 6 10 år og eldre

BEST IN SHOW!
06smpatina3
Pan `s Patina NFO n 09 23
Eier Maren Fyllingsnes og oppdretter Else Nylund

Kull

BEST IN SHOW!
06smbytangenskull
(N)Bytangens
Eier og oppdretter Anette Kure

Best i fargevariant totalt!

Det betyr at dommerne nominerer en katt hver i hver fargegruppe som så går til et eget BIV-Total panel hvor alle 4 dommere er med på å stemme på den beste katten totalt.

Gruppe 1

Ingen!

Gruppe 2
06smtingoskattensbrando
(N)Tingoskattens Brando NFO a 09
Eier Sam og oppdretter Brita Schjervheim

Gruppe 3
06smstenhamraCissi
S*Stenhamras Cissi NFO n 22
Eier Nina Pedersen og oppdretter Anna Lena Lindell

Gruppe 4
06smmeduza2
DK*Starkads medusa NFO n 09 23
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn

Gruppe 5

(N)Rolvrudskogens Ginni NFO f 22
Eier Eva Rønning og oppdretter Arve og Eva Lindsjø

Gruppe 6
06smbytangensasgeir2
(N)Bytangens Asgeir NFO d 09 24
Eier og oppdretter Anette Kure

Gruppe 7
SANYO DIGITAL CAMERA
Skaugumåsen’s Athene NFO ns 22
Eier og oppdretter Jartrud Hals

Gruppe 8

(N) Rohams Svarta NFO as 09 23
Eier og oppdretter Margit Hammerstad og Richard Rogstad

Gruppe 9
Ingen!

Hver av de 4 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!

Vakreste Hale

DK*Starkads Medusa NFO n 09 23
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn

Beste pels
06smchrista_03
WW’04 SW’04 EP EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg

Flotteste tufser

(N)Selteteigens Frigg n 23
Eier Berit Høyer og oppdretter Ina R. Selte

Beste langveisfarende
06smceskoravborgund
Cæsar av Borgund(N) NFO n 09 23
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Inger Lise Refsnes

Årets Skautroll 2006
SANYO DIGITAL CAMERA
(N) Skaugumåsen’s Silvo NFO ns 23
Eier Åse Marie Bjerke og oppdretter Jartrud Hals

Tøffeste hannkatt 2006
06smToffeste hannkatt
Stjernen`s Cæsar NFO n 09 23
Eier Ina R. Selte og oppdretter Anita Skofteby

Dommernes hjertekatter!

Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!

Karina Bjuran

EP Alvar av Faalegaard(N) NFO ns 09 22
Eier Tove Guneriussen og oppdretter Thrine Leegaard

Raymond A. Sætre
06smpatina3
Pan `s Patina NFO n 09 23
Eier Maren Fyllingsnes og oppdretter Else Nylund

Anne Gro Edstrøm
06smsekanprinsessebla
Sekan Prinsess Blå NFO as 23
Eier Ina Rebekka Selte og oppdretter Stina Eriksen

Henry Hornell
06smmedusa
DK*Starkads medusa NFO n 09 23
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn

Resultatsliste og bilder:

Gruppe 1:
Ingen katter ble stilt i denne klassen!

Klasse 1, voksen:

Hann

(N) Satyrs Black Boss NFO n, ABS
Eier og oppdretter Eva Walther

Nordlys Falcon *UK NFO n, ABS
Eier Susanne Bjørkerydh oppdretter Carole Smith

Gruppe 2:

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:

Hann
06smtingoskattensbrando
(N)Tingoskattens Brando NFO a 09, EX 1+BIV-Total+NOM
Eier Sam og oppdretter Brita Schjervheim

06smrolvrudskogenshector
(N)Rolvrudskogens Hector NFO n 09 EX2
Eier Frøydis Husøy og oppdrettere er Arve og Eva Lindsjø

Hunn

Carmen av Kosepus (N) NFO n 09, EX 1
Eier Kristina Nordmo og oppdretter Eva Rønning

Gruppe 3:

Klasse 1, voksen:

Hunn

(N) Satyrs Maritza NFO n 24, EX 1
Eier Eva Walther oppdretter Eva Walther

Klasse 2, kastrat:

Hann
06smselteteigensfrigg
(N)Selteteigens Frigg n 23, EX 1+Beste tufser+NOM
Eier Berit Høyer og oppdretter Ina R. Selte

06smtingoskattensabu
(N)Tingoskattens Abu NFO n 22, EX 2
Eiere Nan og Per Willy og oppdretter Brita Schjervheim

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:

Hunn

S*Stenhamras Cissi NFO n 22, EX 1+BIV+BIV-Total+NOM+BOX-Ungdyr
Eier Nina Pedersen og oppdretter Anna Lena Lindell

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:

Hunn

Janis Joplin av Bjørnsletta(N) NFO n 22, EX 1+NOM+BOX-kattunge
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien

06smCarlySimonavBjornsletta
Carly Simon av Bjørnsletta(N) NFO n 22, EX 2
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien

Dolly Parton av Bjørnsletta(N) NFO n 22, ABS
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien

Gruppe 4:

Klasse 1, voksen:

Hann

DK*Starkads Medusa NFO n 09 23 EX 1+Beste Hale+Biv-Total+NOM+BOX-Voksen +Dommerens Hjertekatt
Eier Linda Reiersen og oppdretter Anne Khøn

06smAlessandro
GIC (N)Tordenørns Allessandro NFO n 09 22, EX 2
Eier Eva Rønning og oppdretter Berit Høyer

06smskogensprins2006
CH Cæsar av Borgund(N) NFO n 09 23 EX 3+Beste og mest langveisfarende+ Skogens Prins!
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Inger Lise Refsnes

(N) Stjernen’s Cæsar NFO n 09, EX 4
Eier Ina Rebekka Selte oppdretter Anita Skofteby

Hunn

EC (N)Fodnaheias Noomi JW NFO n 09 23, EX 1+BIV+NOM til BIV-total+NOM til beste tufser+NOM+BIS-Voksen
Eier og oppdretter Linda Reiersen

GIC Angel av Tilicala (N) NFO n 09 23, EX 2
Eier Tove Gunneriussen oppdretter Marit Fracci

Aurora av Borgund (N) NFO n 09 23, EX 3
Eier Frøydis Husøy oppdretter Inger Lise Refsnes

(N) Nøstetoppens Emilie NFO n 09 23, EX 4
Eier Margit Hammerstad og Richard Rogstad oppdretter Mariann Smedsrud

(N) Mestros Demeter NFO n 09 23, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

Klasse 2, kastrat:

Hann

IC/IP (N)Chrissus Polyfemos NFO n 09 23, EX 1+NOM til BIV-Total+NOM til Beste pels+NOM+BOX
Eier Hanne Vogsted og oppdretter Suzanne Bjørkeryd

06smsandoysastor
(N)Sandøys Astor NFO n 09 22, EX 2
Eier og oppdretter Frøydis Husøy

06smfiskerjentasfranzjosef
PR (N) Fiskerjentas Franz Josef NFO a 09 24, EX 3
Eier Ellen Kristine Rønning oppdretter Ellen Kristine Rønning

SW 01 EP EC S* Tassajaras Heraklion NFO n 09 22, ABS
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg

GIP (N) Mestros Spitfire NFO n 09 24, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

Hunn

WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22, EX 1+Beste Pels Total+ NOM+BIS-Kastrat+BIS-Senior+Skogkattmester
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:

Hann
06smsandoysdyrk
(N)Sandøys Dyrk NFO n 09 24, EX 1+ NOM
Eier Elisabeth Fjeld og oppdretter Frøydis Husøy

06smtutte8mnsitterfin
DK*Starkads Tuthankahmon NFO a 09 22, EX 2
Eiere Brita Schjervheim og Julie Aastorp, oppdretter er Anne Khøn

(N) Chrissus Miramis NFO n 09 23, ABS
Eier og oppdretter Suzanne Bjørkerydh

Hunn
06smstjernensdesire
(N)Stjernens Desirè NFO n 03 22, EX 1+NOM til Beste hale og tufser
Eier Berit Høyer og oppdretter Anita Skofteby

(N) Chrissus Minonna-Nell NFO n 03 23, ABS
Eier og oppdretter Suzanne Bjørkerydh

(N) Mestros Sena NFO n 09 22, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:

Hann

(N)Bytangens Aslak NFO n 09 23, EX 1+NOM til BIV-Total+NOM
Eier og oppdretter Anette Kure

06smbjornslettamarlonbrando
Marlon Brando av Bjørnsletta(N) NFO n 09 22, EX 2
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Ann Kristin Hellerslien

(N)Anzaskogens Atlas NFO n 09 24, EX 3
Eier Eva og Arve Lindsjø, oppdretter Trine S. Tveter og Jon Wikne

06smtingoskattenbriklucifer
(N)Tingoskattens Birk Lucifer NFO n 09 22, EX 4
Eier Audun og oppdretter Brita Schjervheim

06smjulianhiawatha
(N)Tordenørns Julian Hiawatha NFO n 03 22, EX 5
Eier Ludmilla Heisig og oppdretter Berit Høyer

Hunn

Chikira av Kosepus (N) NFO n 09, EX 1
Eier Kristina Nordmo og oppdretter Eva Rønning

(N) Anzhaskogens Alice Blue NFO a 09 24, EX 1
Eier Trine S Tveter/Jon Wikne og oppdretter Trine S Tveter/Jon Wikne

Klasse 5, senior 7-10 år :

Hunn

WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22, EX 1+Beste Pels Total+ NOM+BIS-Senior+BIS-Kastrat+Skogkattmester
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg

Klasse 6, veteran 10 år og eldre:

Hunn

Pan `s Patina NFO n 09 23, EX 1+NOM+BIS-Veteran+Dommerens hjertekatt
Eier Maren Fyllingsnes og oppdretter Else Nylund

Gruppe 5:

Klasse 1, voksen:

Hunn

(N)Rolvrudskogens Ginni NFO f 22, EX 1+BIV+BIV-Total+NOM
Eier Eva Rønning og oppdretter Arve og Eva Lindsjø

06smfyttikattasbenedicte
(N)Fyttikattas Benedicte Brubak NFO f 23, EX 2
Eier Isabel Røvikog oppdretter Anne Gro Bråten

06smullabrandsullis
S*Ullabrands Ullis NFO g, EX 3
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Mona Olsson

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:

Hunn
06smAsphagensisadoa
S*Asphagens Isadora NFO e 22, EX 1+NOM
Eier Ludmilla Heisig og oppdretter Elinor Montonen

Gruppe 6:

Klasse 1, voksen:

Hunn
06smmestroscandy
(N)Mestros Candy NFO f 09 22, EX 1+BIV+NOM til BIV-Total+NOM
Eier Ella Scieszka og oppdretter Laila Jansen

(N) Lindbrekkas Lene NFO g 09 22, EX 2
Eier Ludmila Heisig og oppdretter Vigdis Skogås Nordvik

GIC (N)Fodnaheias Zoe NFO f 02 24, EX 3
Eier Astrid Johnsen og oppdretter Linda Reiersen

Klasse 2, kastrat:

Hunn

(N) Mestros L-Tisifone NFO f 09 23, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:

Hann

Godi av Bogrund(N) NFO d 09 23, EX 1+BIV+Nom til BIV-Total+NOM+BIS-Ungdyr
Eier Ella Scieszka og oppdretter Inger Lise Refsnes

Hunn
06smsandoysdaga
(N)Sandøys Daga NFO f 09 24, EX 1+ NOM
Eier og oppdretter Frøydis Husøy

S*Millenniums Showdown NFO g 03 22, EX 2+Skogens Prinsesse
Eier Hanne Vogsted og Oppdretter Helena Kivimæki

(N) Chrissus Black Rose NFO f 09, ABS
Eier og oppdretter Suzanne Bjørkerydh

(N) Mestro’s Flora NFO f 09 22, ABS
Eier Suzanne Bjørkerydh og oppdretter Laila Sunde Jansen

Klasse 4, kattunger 3-6mnd:

Hann

(N)Bytangens Asgeir NFO d 09 24, EX 1+BIV-Total+NOM+BIS-kattunge
Eier og oppdretter Anette Kure

Hunn
06smtingoskattensbelana
(N)Tingoskattens Belana NFO f 09 22, EX 1+NOM for Beste hale+NOM
Eiere Nan og Per Willy, oppdretter Brita Schjervheim

06smbytangensagatha
(N)Bytangens Agatha NFO f 09 24, EX2
Eier og oppdretter Anette Kure

06smtingoskattensbronja
(N)Tingoskattens Bronja NFO f 09 22, EX 3
Eier Berit Høyer og oppdretter Brita Schjervheim

Klasse 6, veteran 10 år og eldre:

Hann

EP (N) Fjellheims Egon NFO d 09 22, ABS
Eier Bjørg Vold Fiksdal og oppdretter Wiola og Terje Frengen

Gruppe 7:

Klasse 1, voksen:

Hann

(N) Skaugumåsen’s Silvo NFO ns 23, EX 1+ Skautroll 2006
Eier Åse Marie Bjerke og oppdretter Jartrud Hals

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
(N) Selteteigen’s Njáll Sverre NFO ns 22, EX 2
Eier og oppdretter Ina Rebekka Selte

Hunn

(N) Fiskerjentas Esther NFO fs, EX 1
Eier og oppdretter Ellen Kristine Rønning

Klasse 2, kastrat:

Hunn
06smsekanprinsessebla
Sekan Prinsess Blå NFO as 23, EX 1+Dommerens Hjertekatt+NOM-veteran
Eier Ina Rebekka Selte og oppdretter Stina Eriksen

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:

Hunn

Skaugumåsen’s Athene NFO ns 22, EX 1+BIV-Total
Eier og oppdretter Jartrud Hals

Klasse 6, veteran 10 år og eldre:

Hunn

Sekan Prinsess Blå NFO as 23, EX 1+Dommerens Hjertekatt+NOM-veteran
Eier Ina Rebekka Selte og oppdretter Stina Eriksen

Gruppe 8:

Klasse 1, voksen:

Hann

(N) Skaugumåsens Silvano NFO ns 09 22, EX 1
Eier Martit A Ramberg og oppdretter Jartrud Hals

Fauni av Borgund NFO ns 09 22, ABS
Eier Ella Scieszka og oppdretter Inger Lise Refsnes

Klasse 2, kastrat:

Hann
06smsatyrphillip
(N)Satyrs Phillip NFO ds 09 22, EX1+NOM til Beste Hale+NOM til BIV-Total+NOM
Eier Ella Scieszka og oppdretter Eva Walter

EC EP Alvar av Falegaard (N) NFO ns 09 22, EX 2+NOM-senoir+Dommerens Hjertekatt
Eier Tove og Robert Gunneriussen og oppdretter Thrine Leegaard

Hunn
06smflisa
S* Sannafjällets Flisa NFO ns 09 24, EX 1+NOM
Eier Ellen Kristine Rønning og oppdretter Anita Østlund

Klasse 4, ungdyr 6-10 mnd:

Hunn

S* Myselisia’s Nefertiti NFO ns 02 21, EX 1+NOM til BIV-total+NOM
Eier Eva Rønningog oppdretter Secilia og Thomas Gylling

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:

Hann

(N) Rohams Sofus NFO ns 09 23, EX 1+BIV-Total
Eier og oppdretter Margit Hammerstad og Richard Rogstad

Hunn

(N) Rohams Svarta NFO as 09 23, EX 1
Eier og oppdretter Margit Hammerstad og Richard Rogstad

(N) Rohams Skjegga NFO as 09 23, EX 2
Eier og oppdretter Margit Hammerstad og Richard Rogstad

Klasse 5, senior 7-10 år :

Hann

EC EP Alvar av Falegaard (N) NFO ns 09 22, EX 1+NOM-senior+Dommerens Hjertekatt
Eier Tove og Robert Gunneriussen og oppdretter Thrine Leegaard

Hunn

GIC Carmen av Lønnhaug (N) NFO fs 09, ABS
Eier Eva Rønning og oppdretter Hilde Lønnhaus Songe

Gruppe 9:
Ingen katter ble stilt eller påmeldt i denne klassen!

Kullklassen:

(N)Bytangens 3 stk, nr 1
06smbytangenskull
Eier og oppdretter Anette Kure

av Bjørnslettas (N) kull 4 stk, nr 2
06smbjornslettakull
Eier og oppdretter Ann Kristin Hellerslien

(N) Roghams kull 3 stk, nr 3

Eier og oppdretter Margit Hammerstad

(N) Tingoskattens kull 4 stk, nr 4
06smtingoskattenskull
Eier og oppdretter Brita Schjervheim

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s