Skogkattmesterskapet 2008

Resultater fra skogkattmesterskapet 2008
Resultater fra skogkattmesterskapet 2008
________________________________________
Resultatene fra skogkattmesterskapet som bli avholdt på Strømmen Storsenter 31 mai.
Skogkattringen ønsker å takke våre sponsorer Hills, Agria, Royal Canin og for Catrine kattesanden!
Tusen takk til gavene fra Laila Sunde Janse, Eva Walter og Julie Aastorp
Ikke minst tusen takk til Anne Gro Bergersen for alle de flotte bildene!!!!

I alle klasser er det tatt BIS til både hann og hunn. Alle BIS-tagerne vil så gå videre til et eget panel uavhengig alder, kjønn og kastrert/ukastrert og den som der får mest flest stemmer blir skogkattmester.
________________________________________
Skogkattmester 2008!
Læna av Borgund(N), NFO n 09 23
lenaavborgund
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
________________________________________

Skogens Prins 2008
CH (N)Tingoskattens Gaute, NFO e 09
tingoskattensgaute
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdretter Brita Schjervheim
________________________________________

Skogens prinsesse 2008
(N)Mestro’s Siren NFO n 03 24
mestrossiren
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og Oppdretter Laila Sunde Jansen
________________________________________
Klasse 1 Voksen
BEST IN SHOW hunn!
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
rimtursersarizona
Eier Linn Eliesen og oppdretter Belinda & Martin Lysgaard

BEST IN SHOW hann!
EC SW’06 (N) Tordenørn Alessandro NFO n 09 22
tordenornsalessandro
Eier Eva Rønning og oppdretter Berit Høyer

________________________________________
Klasse 2 kastrat
BEST IN SHOW hann!
Kator av Borgund (N) NFO n 09 24
katoravborgund
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes

BEST IN SHOW hunn!
(N) Tingoskattens Erla, NFO a 22
Eier Gro Helmersen og oppdretter Brita Schjervheim

________________________________________
Klasse 3 Ungdyr 6-10 måneder
BEST IN SHOW hunn!
S*Lisjöskogen’s Kyle Rock-a-hula Baby, NFO fs 03
Eier Anne Line Larsen og oppdretter Kicki Johansson

BEST IN SHOW hann!
(N)Tingoskattens Henning, NFO a 23
tingoskattensgenning
Eier Gyri Leonsen Nygård og oppdretter Brita Schjervheim
________________________________________

Klasse 4 kattunge 3-6 måneder
BEST IN SHOW hann!
(N)Tordenørn Antonio Jack of Diamonds, NFO es 09 22
tordenornantoniojackofdiamonds
Eier og oppdretter Berit Høyer

BEST IN SHOW hunn!
Læna av Borgund(N), NFO n 09 23
leneavborgund3
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
________________________________________

Klasse 5 Senior 7-10 år
BEST IN SHOW hunn!
Ingen!

BEST IN SHOW hann!
Ingen!
________________________________________

Klasse 6 Veteran 10 år og eldre
BEST IN SHOW hann!
Ingen!
BEST IN SHOW hunn!
Ingen!
________________________________________
Kull
BEST IN SHOW!
av Borgund (N)
kull
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
________________________________________
Best i fargevariant totalt!
Det betyr at dommerne nominerer en katt hver i hver fargegruppe som så går til et eget BIV-Total panel hvor alle 4 dommere er med på å stemme på den beste katten totalt.
Gruppe 1
(N)Satyr’s Rona-Nordlys, NFO a
satyrsronanordlys
Eier og oppdretter Eva Walther

Gruppe 2
(N) Mestro’s Clyde, NFO n 03
mestrosclyde
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og oppdretter Laila Sunde Jansen

Gruppe 3
(N)Tingoskattens Henning, NFO a 23
tingoskattensgenning
Eier Gyri Leonsen Nygård og oppdretter Brita Schjervheim

Gruppe 4
Læna av Borgund (N), NFO n 03 22
lenaavborgund
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes

Gruppe 5
(N)Skaujentas Katla
skaujentaskatla5
Eier og oppdretter Julie Aastorp

Gruppe 6
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
rimtursersarizona
Eier Linn Eliesen og oppdretter Belinda & Martin Lysgaard

Gruppe 7
(N)Jøtulsbus Madikken på Junibakken NFO ns 24
jotulbusmadicken
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdretter Guro Mælum

Gruppe 8
(N)Josimos Anton Rampekvakk NFO ds 09 22
GIP/EC (N) Josimo Anton Rampekvakk
Eier Bjørg Fiksdal og oppdretter Siv Monica Johansen

Gruppe 9
IC Mestro’s Ariel, NFO w!
mestrosariel
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
________________________________________
Hver av de 4 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!

Vakreste Hale
(N)Migoto’s Alvin NFO n 03 24
migotosalvin
Eier Eva Dahl Eide og oppdretter Lars Aanonsen

Beste pels
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
rimtursersarizona
Eier Linn Eliesen og oppdretter Belinda & Martin Lysgaard

Flotteste tufser
(N)Gule Husets Asta, NFO f 24
gulehusetsasta
Eier Kari Hom og oppdretter Ann-Sofi Goldmann

Mest langveisfarende
CH (N) Humlesnurr’s Sweet o Baylis, NFO ds 09 22
Eier og oppdretter Iselin Eriksen, Bardufoss

Beste benstamme hunn
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
Eier Linn Eliesen og oppdretter Belinda & Martin Lysgaard

Beste benstamme hann
Kator av Borgund (N) NFO n 09 24
katoravborgund
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes

Beste snøsko
EC (N) Josimo’s Anton Rampekvakk NFO ds 09 22
Eier Bjørg Wold Fiksdal og oppdretter Siv-Monica Johansen

Årets Skautroll 2007

(N)Mestro’s Siren NFO n 03 24
mestrossiren
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og Oppdretter Laila Sunde Jansen
________________________________________
Dommernes hjertekatter!
Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!

Karina Bjuran
CH (N)Mestros Kahlua NFO f 09 22
mestroskahlua
Eier Susanne Sjøberg og oppdretter Laila Sunde Jansen

Raymond A. Sætre
Action av Edelmann (N), NFO ns 09 23
actionavedelmann
Eier Aud Nygård Sæthre og oppdretter Pia Leena Thorsaas

Ann Kristin Hellerslien
CH (N) Skaugumåsen’s Silvo NFO ns 23
Eier Åse Marie Bjerke og oppdretter Jartrud Hals

Jorgen Frithiof
(N)Mestro’s Thaj Mahal, NFO n 03 23
mestrosthajmahal
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
________________________________________
Resultatsliste og bilder:
Gruppe 1:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N)Chrissus Bently NFO n, EX 1
Eier og oppdretter Susanne Sjøberg

Hunn
Emmy av Kosepus (N NFO n, EX1+NOM
emmyavkosepus
Eier Ann-Sofi Goldman oppdretter Eva Rønning

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Satyr’s Rona-Nordlys NFO a, EX1+BIV-Total+NOM
satyrsronanordlys
Eier og oppdretter Eva Walther
________________________________________

Gruppe 2:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N) Mestro’s Clyde NFO n 03, EX1+BIV-Total+NOM
mestrosclyde
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og oppdretter Laila Sunde Jansen

(N)Tale’s Toastmaster NFO a 09, EX2
Eier og oppdretter Anne Line Larsen

Hunn
CH Sweet Cevita av Edelmann (N) NFO n 09, EX1+NOM
sweetcevitaavedelmann
Eier og oppdretter Pia Leena Thorsaas

(N) Mestro’s Angelina (N) NFO n 03, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

Carmen av Kosepus (N) NFO n 09, ABS
Eier Kristina Nordmo og oppdretter Eva Rønning

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Chrissus Black Moon NFO n 09, EX1
Eier og oppdretter Susanne Sjøberg
________________________________________

Gruppe 3:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N) Skaujenta’s Imar NFO n 22 EX1+NOM
skaujentasimar
Eier Trude Tande og oppdretter Julie Aastorp

(N) Skaujenta’s Iver NFO n 22 EX2
iver1arhode3
Eier og oppdretter Julie Aastorp
Hunn
(N) Skaujenta’s Gunnlaug NFO a 23 EX1
gunnlaug6mnd
Eier Trude Tande og oppdretter Julie Aastorp

Klasse 2, kastrat:
Hunn
(N)Tingoskattens Erla NFO a 22 EX1+NOM+BEST IN SHOW!
Eier Gro Helmersen og oppdretter Brita Schjervheim

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N)Tingoskattens Henning, NFO a 23, EX1+BIV-Total+NOM+BEST IN SHOW!
tingoskattensgenning
Eier Gyri Leonsen Nygård og oppdretter Brita Schjervheim

S*Sunnygirl’s Elias, NFO n 22, ABS
Eier Eva Walter og oppdretter Britt Sandberg
________________________________________

Gruppe 4:
Klasse 1, voksen:
Hann
EC SW’06 (N) Tordenørn Alessandro NFO n 09 22, EX1+NOM+BEST IN SHOW!
tordenornsalessandro
Eier Eva Rønning og oppdretter Berit Høyer

(N)Migoto’s Alvin NFO n 03 24, EX2
migotosalvin
Eier Eva Dahl Eide og oppdretter Lars Aanonsen

CH (N)Skaujentas Heike NFO a 09 23, EX3
heike1ar
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Julie Aastorp

Figaro av Bjørnsletta (N) n 09 22 EX4
Eier Gunn Tøfte og oppdretter Ann-Kristin Hellerslien

(N)Tale’s Screaming Thunder NFO n 03 23, EX5
Eier og oppdretter Anne Line Lasen

(IND)Chacolis Zedar NFO n 09 22, ABS
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Katarina Karlson

(N) Tordenørn Geronimo NFO n 09 22, ABS
Eier Inger-Johanne Rodal og oppdretter Berit Høyer

Hunn
S * Aristo Limaz Zinnini Zun NFO n 09 22 EX1+NOM
aristolimazzinninizun
Eier Siv Monica Johansen og oppdretter Ingrid Leisvall

Embla av Kosepus (N) NFO n 09 22 EX2
Eier Marit Melby og oppdretter Eva Rønning

(N)Mestro’s Siren (N) NFO n 09 22 EX3, Skogens Prinsesse+Årets Skautroll!
mestrossiren
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

Natasha av Moltemyr (N) NFO n 09 22 EX4
Eier Linda Christine Brennholt og oppdretter Wenche Øymoen

(N)Mestro’s Aryella NFO n 02 21 EX5
Eier Susanne Sjøberg og oppdretter Laila Sunde Jansen

(N) Gjervfjellet Vimsa NFO n 09 22 ABS
Eier Inger-Johanne Rodal og oppdretter Karin Gjervan

Klasse 2, kastrat:
Hann
Kator av Borgund (N) NFO n 09 24, EX1+NOM+BEST IN SHOW!
07smkatoravborgund
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes

(N)Chrissus Polyfemos NFO n 09 22 EX2
Eier Hanne Vogsted og oppdretter Susanne Sjøberg

EP (N)Mestros Spitfire NFO n 09 22 EX3
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

(N)Sandøys Astor NFO n 09 22 EX4
Eier og oppdretter Frøydis Husøy

(N)Chrissus Cornell NFO n 09 23 EX5
Eier og oppdretter Susanne Sjøberg

C- Eilert av Edelmann (N) NFO n 09 23 EX6
Eier og oppdretter Pia Leena Thorsaas

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N)Ruskekatte’s Rasmus NFO n 09 22, EX1+NOM
ruskekattensrasmus
Eier Karsten Aspelund og oppdretter Anne Gro Bergersen

Hunn
S*Rockringen’s Jellybelly NFO n 03 24, EX1+NOM
rockringensjellybelly
Eier Gina Lind og oppdretter Barbro Åberg og Ulf Lindström

(N)Mestro’s Solana NFO n 03 24, EX2
Eier Ann Sofi Wilhelmsen og oppdretter Laila Sunde Jansen

(N)Ruskekatten’s Kaisa NFO n 03 24, EX3
ruskekattenskajsa
Eier Jeanette Heimvåg/ Mats A. L. Ellefsen og oppdretter Anne Gro Bergersen

(N)Tingoskattens Hermine NFO a 03 23, EX4
Eier og oppdretter Brita Schjervheim

(N)Tingoskattens Helle NFO n 09 23, EX5
Eier Maria Myrland og oppdretter Brita Schjervheim

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Satyr’s Bonito NFO n 09 23, EX1+NOM
satyrsbonito
Eier og oppdretter Eva Walther

(N)Mestro’s Thaj Mahal NFO n 03 23, Ex2
mestrosthajmahal
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

(N)Chrissus Blue Star NFO n 09 22, Ex3
Eier og oppdretter Susanne Sjøberg

S*Utblickens Kalvin NFO a 03 22, Ex4
kalvin12ukher2
Eier Julie Aastorp og oppdretter Ylva Ehrenbåge

(N)Mestro’s Delgado NFO n 03 23, ABS
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

Hunn

Læna av Borgund(N), NFO n 09 23, EX1+BIV-Total+NOM+BEST IN SHOW+SKOGKATTMESTER/BOB
leneavborgund2
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes

Ljuva av Borgund (N) NFO n 03 24, EX2
Eier Ella Sciezka og oppdretter Inger Lise Refsnes

Linnea av Borgund (N) NFO n 09 24, EX3
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes

(N)Mestro’s Magdalea NFO n 03 23, EX4
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

Lysa av Borgund (N) NFO n 03 23, EX5
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes

S*Wildwood’s Esprit NFO n 09 24, EX6
Eier Bente Hilde Løseth og oppdretter Sylvia Erikers
________________________________________

Gruppe 5:
Klasse 1, voksen:
Hunn
GIC (N) Rolvsrudskogen’s Ginni NFO f 22, EX1
Eier Eva Rønning og oppdretter Eva og Arve Lindsjø

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N)Sandøy Frank NFO e 22 EX1+NOM
sandoyfrank
Eier Karsten Aspelund og oppdretter Frøydis Husøy

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hunn
(N)Skaujentas Katla NFO f 22 EX1+BIV-Total+NOM
skaujentaskatla5
Eier og oppdretter Julie Aastorp

(N)Gule Husets Asta NFO f 22, EX2+Fineste tufser
gulehusetsasta
Eier og oppdretter Ann-Sofi Goldmann
________________________________________

Gruppe 6:
Klasse 1, voksen:
Hann
CH (N)Tingoskattens Gaute NFO d 09 23 EX1+Skogens prins
tingoskattensgaute2
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdretter Brita Schjervheim

(N)Migoto’s Aske NFO d 09 22, EX2
Eier Svein Olav Lybekk og oppdretter Eva Dahl Eide

Hunn
DK*Rimtursers Arizona NFO f 09 EX1+Beste pels+Beste benstamme hunn+BIV-Total+NOM+BEST IN SHOW!
rimtursersarizona
Eier Linn Eliesen og oppdretter

S*Månlyckans Orabelle NFO f 09 EX2
Eier Linda Christin Brennholt og Oppdretter Ann Löfgren

(N)Migoto’s Adia NFO f 09 22 EX3
Eier og Oppdretter Eva Dahl Eide

CH (N)Mestros Kahlua NFO f 09 EX4+ Karina Bjurans Hjertekatt
Eier Susanne Sjøberg og Oppdretter Laila Sunde Jansen

(N)Havos Afrodite NFO f 09 24, EX5
Eier og Oppdretter Hanne Vogsted

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hunn
(N)Sandøy Freyja NFO f 03 23, EX1+NOM
sandoyfroya
Eier og Oppdretter Frøydis Husøy

Klasse 4, kattunger 3-6mnd:
Hann
(N)Migoto’s Baltus NFO d 09 22, EX1+NOM
migotosbaltus
Eier og Oppdretter Eva Dahl Eide

(N)Migoto’s Bischad NFO d 09 22, EX2
Eier og Oppdretter Eva Dahl Eide

(N)Vengedalens Athos Escamilo NFO d 09 22, EX3
Eier og Oppdretter Jørgen Heen Brovold

Hunn
(N)Norodden Tyri NFO f 09 23, EX1+NOM
noroddenstyri
Eier og Oppdretter Anne Pors Pedersen

S*Truelove’s Korsika NFO f 09 23, EX2
Eier Brita Schjervheim og Oppdretter Maria Eriksson & Peter Sandell

(N)Migoto’s Bethine NFO f 09 22, EX3
Eier og Oppdretter Eva Dahl Eide
________________________________________

Gruppe 7:
Klasse 1, voksen:
Hann
Jarldar av Buskateigen (N) NFO ns 24 EX1
Eier Maria Myrland og oppdretter Marita Østerhus

CH (N) Skaugumåsen’s Silvo (N) NFO ns 23, EX2+Ann Kristin Hellersliens Hjertekatt
Eier Åse Marie Bjerke og oppdretter Jartrud Hals

(N)Skrivernattens Linus (N) NFO ns 23, ABS
Eier Guri Eggen og oppdretter Karianne Nordbø

(N)Nordlibakkens Egir (N) NFO ns 23, ABS
Eier Liv Kristin Valmo og Tore Gjørv, og oppdretter Nina Henriksen og Dag Ellefsrud

Hunn
(N)Jøtulsbus Madikken på Junibakken NFO ns 24, EX1+BIV-Total
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdretter Guro Mælum

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:

Hann
Aragorn av Edelmann (N) NFO as 23, EX1
Eier Aud Nygård Sæthre og oppdretter Pia Leena Thorsaas

Hunn
S*Aromas Hilde Humlesnurr NFO ns 24, ABS
Eier Liv Kristin Valmo og Tore Gjørv og oppdretter Birgitta og Karin Ånger

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Satyr’s Aron NFO ns 24, EX1+NOM
satyrsaron
Eier og oppdretter Eva Walther

(N) Nordlibakkes Frost NFO ns 24, EX2
Eier Siv M Johansen og oppdretter Dag Elletsrud og Nina Henriksen

(N)Adelrose August Hamsund NFO as 23, EX3
Eier Jon Olav Løkken og oppdretter Hanne Klüver

Hunn
(N) Chumalunga’s Deilig De Luca NFO ds 24, EX1
Eier og oppdretter Inger-Anne & Tibor Ehret
________________________________________

Gruppe 8:
Klasse 1, voksen:
Hann
EC (N) Josimo’s Anton Rampekvakk NFO ds 09 22, EX1+Beste snøsko+BIV-Total+NOM
GIP/EC (N) Josimo Anton Rampekvakk
Eier Bjørg Wold Fiksdal og oppdretter Siv-Monica Johansen

IC (N) Grünerløkka’s Knud Hampus NFO as 03 22, EX2
Eier Inger-Anne Grønflaten & Tibor Ehret, og oppdrettere Kjell og Sissel Jørgensen

CH (N) Humlesnurr’s Sweet o Baylis NFO ds 09 22, EX3
Eier og oppdretter Iselin Eriksen

Hunn
Frida av Kosepus (N) NFO ns 03, EX1
Eier og oppdrettere Renate Rønning

(N) Løvetun’s Sol NFO fs 03 23, EX2
Eier og oppdrettere Ella Scieszka

Karen av Buskateigen (N) NFO fs 03 22, EX3
Eier Vibekke Busch Ullaug og oppdrettere Marita Gjerde Østerhus

(N) Løvetun’s Drottning NFO fs 03 22, EX4
Eier og oppdrettere Ella Scieszka

CH S*Myselisia’s Nefertiti NFO ns 02 21, EX5
Eier Eva Rønning og oppdrettere Secilia og Thomas Gylling

Klasse 2, kastrat:
Hann
Fauni av Borgund (N) NFO fs 03 22, EX1+NOM
Eier Ella Scieszka og oppdrettere Inger LIse Refsnes

Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
Action av Edelmann (N) NFO ns 03 23, EX1+Raymond A. Sætres Hjertekatt

Eier Aud Nygård Sæthre og oppdrettere Pia Leena Thorsaas
Hunn
S*Lisjöskogen’s Kyle Rock-a-hula Baby NFO fs 03, EX1+NOM+BEST IN SHOW!
Eier Anne Line Larsen og oppdrettere Kicki Johansson

S*Asphagens Patricia NFO ns 09, EX2
patricia6mnd
Eier Julie Aastorp og oppdrettere Ellinor Montonen

(N)Ruskekatten’s Penny Lane NFO fs 03, EX3
ruskekattenspennylane
Eier og oppdrettere Anne Gro Bergersen

(N)Zorbas Olivia NFO as 03 24, EX4
Eier Tanja Braathu og oppdrettere Astrid Nordviksen

Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
(N)Tordenørn Antonio Jack of Diamonds, NFO es 09 22, EX1+NOM+BEST IN SHOW!
tordensornsantonio2
Eier og oppdretter Berit Høyer

Hunn
(N)Vengedalens Adea Electra NFO fs 09 22 EX1
Eier og oppdretter Jørgen Heen Brovold

Klasse 5, senior 7-10 år :
Hunn
(N)Tale’s Qhera NFO fs 09 22 EX1
Eier og oppdretter Anne Line Larsen
________________________________________

Gruppe 9:
Klasse 1, voksen:
Hunn
IC Mestro’s Ariel NFO w, EX1+BIV-Total
mestrosariel
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen

S*Luna Fortuna Afrodite NFO w, ABS
Eier Edvin Vågstøl / Odd Kåre Remme og oppdretter Jaana Kiekara og Andes Blomqvist
________________________________________

Kullklassen:
nr 1 av Borgund (N) og BEST IN SHOW!
kull
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes

nr 2 (N) Satyrs Kull
Eier og oppdretter er Eva Walter

nr 3 (N) Migoto’s KULL
Eier og oppdretter er Eva Dahl Eide

nr ABS (N) (N)Mestro’s KULL
Eier og oppdretter er Laila Sunde Jansen

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s