Skogkattmesterskapet 2010

Resultater Skogkattmesterskapet 2010
________________________________________
Skogkattringen ønsker å takke våre sponsorer Hills, Agria, og Royal Canin!

Tusen takk til gavene fra Stargate, Eva Kristiansen og Anne Loose Hofsrud og premiene fra Satyr’s ved Eva Walther, Torvmyra’s ved Randi Grotterød og Migoto’s ved Eva Dahl Eide.
Ikke minst tusen takk til Asbjørn Eide for alle de flotte bildene som vi snart vil få se!!!!
I alle klasser er det tatt BIS til både hann og hunn. Alle BIS-tagerne vil så gå videre til et eget panel uavhengig alder, kjønn og kastrert/ukastrert og den som der får flest stemmer blir skogkattmester.
________________________________________
Skogkattmester 2010
NO*Kragberg’s Amore – n 09 22
skogkattmester_2010__001
Gratulerer til
Oppdretter Trude Tande og eier Sondre Rønning
________________________________________
Skogens prins
(N) Sandøy Hårek – ds 23
(N) Sandoy Harek
Oppdretter/eier Frøydis Husøy
________________________________________
Skogens prinsesse
(N) Tordenørn Uma Zymac
(N) Tordenorn Uma Zymac
Oppdretter Berit Høyer Eier Inger-Johanne Rodal
________________________________________
Klasse 1 – voksne fertile katter
BEST IN SHOW TOTAL hann
SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW – d 09 24
SW '09 IC (N) Vanity's Dumle JW
Oppdretter/Eier Linn Eliesen

BEST IN SHOW hunn
DK*Minorlynx Inés – f 09 22
DK Minorlynx Ines
Oppdretter Sanne og Jens Burø Eier Monica Lundetræ
________________________________________
Klasse 2 – kastrerte katter
BEST IN SHOW TOTAL hann
GIP/EC (N) Josimo Anton Rampekvakk – ds 09 22
GIP/EC (N) Josimo Anton Rampekvakk
Oppdretter Siv Monica Johansen Eier Bjørg Wold Fiksdal

BEST IN SHOW hunn
CH S*Månlyckans Orabelle – f 09
CH S*Malnlyckans Orabelle
Oppdretter Ann Löfgren Eier Linda Christin Brennholt
________________________________________
Klasse 3 – ungdyr 6-10 mnd
BEST IN SHOW hann
(N) Satyr’s Cocs – ns
(N) Satyr's Cocs
Oppdretter/Eier Eva Walther

BEST IN SHOW TOTAL hunn
S*Cederskogens Dixie Diamant – n 03 22
S*Cederskogens Dixie Diamant
Oppdretter Petra Hallengren Leionen Eier Maria Myrland
________________________________________
Klasse 4 – kattunger 2-3 mnd
BEST IN SHOW TOTAL hann
NO*Kragberg’s Amore – n 09 22
Skogkattmester 2010
Oppdretter Trude Tande Eier Sindre Rønning

BEST IN SHOW hunn
NO*Kragberg’s Adele – ns 22

Oppdretter Trude Tande Eier Rene Lerf og Stephan Clement
________________________________________
Klasse 6 – veteraner, over 10 år
BEST IN SHOW hunn
EC (N) Steigar Aida – f 09 22
EP (N) Steigar Aida
Oppdretter Geir Edvardsen Eier Anniken Kjelstrup
________________________________________
Kull
BEST IN SHOW kull
Kragbergs kull K1
NO*Kragbergs kull
Oppdretter Trude Tande
________________________________________
BEST I VARIANT TOTAL
Gruppe 1
(N) Alneskattens Devi Delight – n
Alneskatten's Devi Delight
Oppdretter Monica Larsen Eier O. Janne Kjønaas
________________________________________
Gruppe 2
(N) Tingoskattens Ravn – n 09
TingoskattensRavn 8
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
________________________________________
Gruppe 3
GIC (N) Skaujentas Imar – n 22
GIC (N) Skaujentas Imar
Oppdretter Julie Aastorp Eier Trude Tande
________________________________________
Gruppe 4
S*Cederskogens Dixie Diamant – n 03 22
S*Cederskogens Dixie Diamant
Oppdretter Petra Hallengren Leionen Eier Maria Myrland
________________________________________
Gruppe 5
IC (N) Vanity’s Decibelle – g 22
IC (N) Vanity's Decibelle
Oppdretter Linn Eliesen Eier Eva Dahl Eide
________________________________________
Gruppe 6
SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW – d 09 24
SW '09 IC (N) Vanity's Dumle JW
Oppdretter/Eier Linn Eliesen
________________________________________
Gruppe 7
(N) Satyr’s Bonzo – ns
(N) Satyr's Bonzo
Oppdretter Eva Walther Eier Grethe Levang
________________________________________
Gruppe 8
NO*Kragberg’s Amandus

Oppdretter/Eier Trude Tande
________________________________________
Gruppe 9
(N) Alneskattens Diamond Snowball
(N) Alneskatten's Diamond Snowball
Oppdretter/Eier Monica Larsen
________________________________________
Hver av de 3 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!
________________________________________
Beste look
IC (N) Migotos Enok JW – ns 03 22

Oppdretter Eva Dahl Eide Eier Gyri Nygaard og Eva Dahl Eide
________________________________________
Vakreste hale
S*Cederskogens Dixie Diamant – n 03 22
S*Cederskogens Dixie Diamant
Oppdretter Petra Hallengren Leionen Eier Maria Myrland
________________________________________
Flotteste tufser
(N) Tingoskattens Noor – a 09 23
(N) Tingoskattens Noor
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
________________________________________
Beste beinstamme hann
SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW – d 09 24
SW '09 IC (N) Vanity's Dumle JW
Oppdretter/Eier Linn Eliesen
________________________________________
Beste beinstamme hunn
IC Sweet Cevita av Edelmann (N) – n 09
IC S*Sweet Cevita av Edelmann (N)
Oppdretter/Eier Pia Leena Thorsaas
________________________________________
Beste snøsko
EC (N) Steigar Aida – f 09 22
EP (N) Steigar Aida
Oppdretter Geir Edvardsen Eier Anniken Kjelstrup
________________________________________
Mest langveisfarende

Frøydis Husøy, her representert med Sandøy Hårek og Ivaldi
________________________________________
Dommernes hjertekatter!
Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!
________________________________________
Maud Olsen Johansson
(N) Tingoskattens Olivia – n 03 23
(N) Tingokattens Olivia
Oppdretter/Eier Brita Schjervheim
________________________________________
Raymond A. Sætre
CH (N) Migotos Dedine Desiré – fs 09 22
CH (N) Migoto's Dedine Desire
Oppdretter Eva Dahl Eide Eier Bjørg Wold Fiksdal
________________________________________
Michael Edstrøm
SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW – d 09 24
SW '09 IC (N) Vanity's Dumle JW
Oppdretter/Eier Linn Eliesen
________________________________________
En komplett resultatliste kommer i løpet av uka!! Vennligst ta kontakt med Maria ved feil på listen!

KOMPLETT KATALOG MED RESULTATER
________________________________________
Gruppe 1- SORT/BLÅ UTEN MØNSTER
Klasse 4 Kattunger 3 – 6 mndr
Hunn
2 – (N) Alneskatten’s Devi Delight – NFO n
Alneskatten's Devi Delight
Ex 1, BIV total, NOM
Oppdretter Monica Larsen, eier O. Janne Kjønaas
________________________________________
Gruppe 2 – SORT/BLÅ MED HVITT, UTEN MØNSTER
Klasse 1 voksne katter
Hann

3 – (N) Mestro’s Ixion – NFO n 02 – Ex 1
(N) Mestro's Ixion
Oppdretter Laila Sunde Jansen, eier Bjørg Richvoldsen

Hunn
4 – (N) Tale’s Ylva – NFO a 09
ABS
Oppdretter Anne Line Larsen, eier Gunborg Pedersen
5 – (N) Selteteigens Torarin – NFO n 09
Ex 1
Oppdretter/eier Ina Rebekka Selte

Klasse 2 kastrerte katter
Hunn
6 – IC Sweet Cevita av Edelmann (N) – NFO n 09
IC S*Sweet Cevita av Edelmann (N)
Ex 1, NOM, Beste beinstamme hunn
Oppdretter/eier Pia Leena Thorsaas

Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann
7 – S*Truelove’s Mombasa – NFO n 09
ABS
Oppdretter Maria Eriksson og Peter Sadell, eier Ella Sandberg

8 – (N) Tingoskattens Ravn – NFO n 03
TingoskattensRavn 8
Ex.1 BIV-total, NOM
Oppdretter/eier Brita Schjervheim
________________________________________
Gruppe 3 – SORT/BLÅ MED MØNSTER
Klasse 1 voksne katter
Hann
10 – GIC Skaujentas Imar – NFO n 22
GIC (N) Skaujentas Imar
Ex.1, BIV total, NOM
Oppdretter Julie Aastorp, eier Trude Tande

Hunn
11 – GIC (N) Tingoskattens Linnea Bris – a 22
GIC (N) Tingoskattens Linea Bris
Ex.1, NOM
Oppdretter/eier Brita Schjervheim
Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann

12 – (N) Satyr’s Ulv – n 24
Ex.1, NOM
(N) Satyr's Ulv
Oppdretter Eva Walther, eier Håkon Øvergård

13 – Selteteigen’s Gaupne – NFO n 22
ABS
Oppdretter/eier Ina Rebekka Selte

Hunn
14 – (N) Vargskogen’s Jane Greathouse – n 22
Ex.1
Oppdretter/eier Linda Christin Brennholdt
Klasse 4 kattunger 3-6 mnd

Hann
15 – NO*Kragberg’s Aksel – NFO a 22
Ex.2
Oppdretter Trude Tande, eier Jens Lund

16 – NO*Kragberg’s Ariel – NFO n 22
Ex.1
Oppdretter Trude Tande, eier Jens Lund
________________________________________
Gruppe 4 – SORT/BLÅ MED HVITT OG MØNSTER
Klasse 1 voksne katter
Hann
17 – SC (N) Skaujentas Heike – NFO a 09 23
Ex.1
Oppdretter Julie Aastorp, eier Brita Schjervheim

18 – IC (N) Tumay’s CanDo – NFO n 09 24 – Ex.2
IC (N) Tumay's CanDo
Oppdretter/eier Monica Lundetræ

Hunn
19 – Ljuva av Borgund (N) – NFO n 03 24
ABS
Oppdretter Inger-Lise S. Refsnes, eier Ella Sandberg

19b – (N) Tingoskattens Noor – NFO a 09 23 – Ex.1, Flotteste tufser
(N) Tingokattens Noor
Oppdretter/eier Brita Schjervheim

20 – Tingoskattens Olivia – NFO n 03 23 – Ex.2, Mauds hjertekatt
(N) Tingokattens Olivia
Oppdretter/eier Brita Schjervheim

Klasse 2 kastrerte katter
Hann
21 – IP (N) Sandøy Astor – NFO n 09 22 – Ex.3
Oppdretter/eier Frøydis Husøy

22 – PR/CH (N) Ruskekattens Rasmus – NFO n 09 22
PR/CH (N) Rusekattens Rasmus
Ex.1, NOM
Oppdretter Anne Gro Bergersen, eier Karsten Asplund

23 – (N) Tingoskattens Oliver – NFO n 03 23 – Ex.2
(N) Tingokattens Oliver JW
Oppdretter/eier Brita Schjervheim

Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hunn

24 – S*Cederskogens Dixie Diamant – NFO n 03 22
Ex.1, BIV-total, NOM, BIS-total ungdyr
S*Cederskogens Dixie Diamant
Oppdretter Petra Hallengren Leionen, eier Maria Myrland

Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hann

25 – Sandøy Ivaldi – NFO n 09 22 – Ex.2
(N) Sandoy IIvaldi
Oppdretter/eier Frøydis Husøy

44 – Sandøy Jørn – NFO n 09 23
Ex.3
Oppdretter Frøydis Husøy, eier Karsten Asplund

26 – NO*Kragberg’s Amore
Ex.1, BIS-total, SKOGKATTMESTER
skogkattmester_2010__001
Oppdretter Trude Tande, eier Sindre Rønning

Hunn
27 – Sandøy Isis – NFO n 09 22
Ex.1, NOM
Oppdretter Frøydis Husøy, eier Inger-Anne og Tibor Ehret

28 – Haapet’s Belthil – NFO n 09 24 – Ex.2
NO*Haapeets Belthil
Oppdretter/eier Gunborg Pedersen

Gruppe 5 – RØD/CREME OG SKILPADDEFARGET
Klasse 1 voksne katter
Hann
29 – GIC Tumay’s Balder – NFO e 22
ABS
Oppdretter/eier Monica Lundetræ

Hunn
30 – (N) Chrissus Santana – NFO f
Ex.2
Oppdretter/eier Susanne Sjøberg

31 – (N) Løvetun’s Kira – NFO f
ABS
Oppdretter/eier Ella Sandberg

32 – IC (N) Vanity’s Decibelle – NFO g 22
IC (N) Vanity's Decibelle
Ex.1, BIV-total
Oppdretter Linn Eliesen, eier Eva Dahl Eide

Klasse 2 kastrerte katter
Hann
33 – PR/IC Sandøy Frank – NFO d 23 – Ex.1
Oppdretter Frøydis Husøy, eier Karsten Asplund

Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann
33b – (N) Skaujentas Snorre – NFO e 22
Ex.1, NOM
Oppdretter Julie Aastorp, eier Lena H. Lindeberg

Gruppe 6 – RØD/CREME OG SKILPADDEFARGET M/HVITT
Klasse 1 voksne katter
Hann
34 – SW’09 IC (N) Vanity’s Dumle JW
Ex.1, BIV-total, BIS-total, Beste beinstamme hann, Michaels hjertekatt
Oppdretter/eier Linn Eliesen

Hunn
35 – (N) Kamrøysas Nika – NFO f 09 23
Ex.3
Oppdretter Cecilie Bjørnebye, eier Gunborg Pedersen

36 – (N) Tordenørn Uma Zymac – NFO f 09 22 – Ex.2, Skogens prinsesse
(N) Tordenorn Uma Zymac
Oppdretter Berit Høyer, eier Inger-Johanne Rodal

37 – (N) Løvetuns Lilja – NFO f 03 24
ABS
Oppdretter/eier Ella Sandberg

38 – (N) Michandelias Athena – NFO f 09
Ex.4
Oppdretter Rita H. Larsen, eier Anne Stanes

39 – DK*Minorlynx Inés – NFO f 09 22 – Ex.1, NOM, BIS
DK Minorlynx Ines
Oppdretter Sanne og Jens Burø, eier Monica Lundetræ

Klasse 2 kastrerte katter
Hann
40 – Isak av Borgund (N) – NFO d 09 22
Ex.1 NOM
Oppdretter Inger-Lise S. Refsnes, eier Julie Aastorp

Hunn

41 – CH S*Månlyckan’s Orabelle – NFO f 09 – Ex.1, NOM, BIS
CH S*Malnlyckans Orabelle
Oppdretter Ann Löfgren, eier Linda Christin Brennholdt

42 – (N) Steigar Aida – NFO f 09 22
Ex.2, BIS veteran, Flotteste snøsko
Oppdretter Geir Edvardsen, eier Anniken Kjelstrup

Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hunn

43 – (N) Skaujentas Saga – g 09 23 – Ex.1, NOM
(N) Skaujentas Saga
Oppdretter Julie Aastorp, eier Brita Schjervheim

Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hann
45 – (N) Migoto’s Garfield – NFO d 09 24
Ex.1, NOM
Oppdretter/eier Eca Dahl Eide

Gruppe 7 – SØLV, ALLE FARGER
Klasse 1 voksne katter
Hann

47 – GIC Jarldar av Buskateigen – NFO ns 24 – Ex.3
GIC Jarldar av Buskateigen (N)
Oppdretter Marita Gjerde Østerhus, eier Maria Myrland

48 – (N) Sandøy Hårek – NFO ds 23 – Ex.2, Skogens prins
(N) Sandoy Harek
Oppdretter/eier Frøydis Husøy

48b – (N) Satyr’s Bonzo – ns – Ex.1 BIV-total
(N) Satyr's Bonzo
Oppdretter Eva Walther, eier Grethe Levang

Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann

49 – (N) Satyr’s Cocs – NFO ns – Ex.1, NOM, BIS
(N) Satyr's Cocs
Oppdretter/eier Eva Walther

Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hunn
49b – (N) Selteteigen’s Princess Idun Isabella – NFO as 23
Ex.2
Oppdretter/eier Ina Rebekka Selte

50 – NO*Kragberg’s Adele – NFO ns 22
Ex.1, NOM, BIS
Oppdretter Trude Tande, eier Rene Lerf og Stephan Clement

Gruppe 8 – SØLV, ALLE FARGER MED HVITT
Klasse 1 voksne katter
Hann
51 – IC (N) Migoto’s Enok JW – NFO ns 03 22
Ex.1, NOM, Beste look
Oppdretter Eca Dahl Eide, eier Gyri Nygaard og Eva Dahl Eide

52 – DK*Tooncat’s Zion – NFO es 09 23
Ex.2
Oppdretter Pia og Henrik Børgersen,
eiere: Brita Schjervheim, Julie Aastorp, Guri Eggen og Eva Dahl Eide

Hunn
53 – IC S*Just Catnap’s Strawberry White – NFO ns 02
Ex.4
Oppdretter Kerstin Kristiansson, eier Eva Dahl Eide

55 – IC S*Luddhögen’s Cat Shark – NFO ns 09 22
Ex.3
Oppdretter Ylva Rönnquist, eier Linda Christin Brennholt

54 – CH (N) Migoto’s Dedine Desiré – Ex.2, Raymonds hjertekatt
CH (N) Migoto's Dedine Desire
Oppdretter Eva Dahl Eide, eier Bjørg Wold Fiksdal

56 – IC (N) Tingoskattens Nemi – NFO fs 03 23
IC (N) Tingokattens Nemi
Resultat
Oppdretter nnn, eier nnn

Klasse 2 kastrerte katter
Hann

57 – GIP/EC (N) Josimo Anton Rampekvakk – NFO ds 09 22 – Ex.1, NOM, BIS-total
GIP/EC (N) Josimo Anton Rampekvakk
Oppdretter Siv Monica Johansen, eier Bjørg Wold Fiksdal

57b – GIC (N) Grünerløkka’s Knud Hampus – NFO as 03 22
ABS
Oppdretter Kjell og Sissel Jørgensen, eier Inger-Anne og Tibor Ehret

Klasse 3 ungdyr 6-10 mnd
Hann
58 – DK’Danbjerg’s Merry – NFO ns 09
Ex.1
Oppdretter Ilse LArsen, Birger og Lars Sperling, eier Susanne Sjøberg

Hunn
59 – (N) Mariskogens Briza – NFO ns 09 24 – Ex.1, NOM
(N) Mariskogens Briza
Oppdretter/eier Maria Myrland

Klasse 4 kattunger 3-6 mnd
Hann
60 – NO*Kragberg’s Amandus – NFO ns 09 22
Ex.1, BIV-total, NOM
Skogkattmester 2010
Oppdretter/eier Trude Tande

Gruppe 8 – HVITT

61 – (N) Alneskattens Diamond Snowball – NFO w
Ex.1, BIV-total
(N) Alneskatten's Diamond Snowball
Oppdretter/eier Monicka Larsen

SENIORER, VETERANER OG KULL

V1 – (N) Steigar Aida – NFO f 09 22
Ex.2, BIS veteran, Flotteste snøsko
Oppdretter Geir Edvardsen, eier Anniken Kjelstrup

K1 – NO*Kragberg’s kull – NFO
BIS
Kragbergs kull K1
Oppdretter Trude Tande

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s